Vefk Çalışması

Hiç Bir Karşılaşma Tesadüf Değildir!

Vefk kelimesinin sözlük anlamı uyum olarak karşımıza çıkmaktadır. Dini terminolojiye bakıldığında ise vefk kelimesi tesirli dua olarak tanımlanmıştır.

Vefk Nedir?

Bu ismi almasının sebebi ise sağdan sola yukarıdan aşağıya veya bir köşeden diğer köşeye olan evrelerindeki sayıların eşit olması sebebiyle bu ismi almıştır. Bir dörtgen içinde birbirlerini dik olarak kesen doğrular arasında oluşan dikdörtgenlere belirli zaman ve belirli şartlarda, belirli kurallar ve belirli sayılar ve bu sayılara karşılık gelen harfler ile kelimeler ya da sayıların harflerin ve kelimelerin beraber yazılması ile oluşan şekil ve bunların her birinden çıkarılan mana olarak tanımlamak vefkin en geniş tanımı olacaktır.

Vefk Çeşitleri

Aşk Vefki Sevgi Vefki Muhabbet Vefki Şirinlik Vefki Koruma vefki Bağlama Vefki gibi pek çok farklı isimle de adlandırılmaktadır. Vefkler her sırada bulunan kare sayısına göre isimlendirilebileceği gibi özelliklerine göre de adlandırılabilir. Mesela bir sırada 3 kare varsa üçlü 7 kare varsa 7li şeklinde isim alır. Onlu vefk ise özeldir. 10lu vefk bulunduğu gruba göre hava ateş su toprak vefki ya da bağlı olduğu gezegene göre güneş vefki ya da ay vefki olarak isimlendirilir. Bu kadar çeşide rağmen vefkin bunların dışında daha birçok çeşidi de bulunmaktadır. Vefk ilminin kullanıldığı dil ise bilinen bilgiler ve mevcut inanç doğrultusunda Arapça olduğu bilinmektedir.

Vefk Nasıl Hazırlanır?

Vefk konusu doğruları ve yanlışları olduğu için ve bunları birbirinden ayırmak oldukça zor olduğu için çok dikkat edilmelidir. Çünkü bütün bu sebeplerden dolayı istismara çok açık bir konudur. Öncelikle kullanılan ve uygulanan vefkin anlamının kesinlikle bilinmesi gereklidir. Mana hususu oldukça önemlidir. Vefk ebced harflerinin kullanılmasıyla uygulanır. Ebced harfleri ise arap alfabesindeki her harfe bir rakam prensibiyle oluşturulan bir metottur. Vefk işte bu yöntem ile birlikte yola çıkılarak değişik geometrik ve farklı şekiller yapılarak duaların rakamları geometrik çizim ve biçimlere dökülmesiyle yapılır.

Vefk hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. İlk olarak Ebced hesabını çok iyi bilmek gerekir. Bunun sebebi ise vefk ilminde kullanılan ve geçerliliği bulunan metot Ebced yöntemidir. Ebced mükemmel bir şifre olmakla birlikte kesinlikle affı yoktur. Bir diğer önemli husus ise Vefki’i hazırlayacak olan kişinin konuyla ilgili bilgisinin tam ve eksiksiz olmasıdır. Kişisel bilgilerini de eksiksiz olarak bilmeli ve aktarmalıdır. Bundan kasıt örneğin göbek adı varsa bunu da göz önünde bulundurmalı ve aklına getirmelidir. Dikkatsizliğe yer yoktur. Bunlar şahıs adına hazırlanan vefkin etkili olması için gerekli olan en önemli hususlardır. Vefki hazırlayan kişinin ya da vefki yaptıran kişinin herhangi biri için verilmiş olan herhangi bir yanlış bilgi ya da eksik bilgi hazırlanan vefkten görülecek faydanın azalmasına neden olacaktır.

En Tesirli Vefkler

Genel olarak vefkler mürekkep, amber/misk ve safranın gül suyu içinde ezilmesiyle yapılır. Kullanılan bu mürekkep genel olarak tüm havas ilminde kullanılan mürekkeptir. Ancak bazen vefk için özel mürekkep bileşenleri de tavsiye edilebilmektedir. Ancak bununla birlikte genel olarak kullanılan mürekkep kullanılmaktadır. Bir diğer vazgeçilmez malzeme ise tütsülerdir. Vefk yapılacak konu ve vefk yapılacak kişi bu konuda belirleyicidir bir unsurdur. Genelde kağıda yazılır. Ancak özel bir çalışma olmuş olması durumunda cam tahta demir taş ve akla gelebilecek her türlü cisim üzerine de yazılabilmektedir. Önemli olan vefk yapılacak olan malzemenin temiz olmasıdır.

Konuyla ilgili söylenebilecek son şey ise konunun en önemli unsuru olan bilgi kısmıdır. Vefk konusunda tam ve eksiksiz bilgi donanıma ulaşmış olmak vefk yapabilmek için yeterli değildir. Vefkin nasıl yapılacağı nasıl uygulanacağının tabii ki bilinmesi gereklidir. Ancak bununla birlikte vefk ilmiyle ilişki içinde olan diğer ilimlerden de faydalanılacağı için bu ilimlerin de bilinmesi gerekir. Bu ilimlerin başında burç yani astronomi gelmektedir. Burç konusu tam olarak bilinmelidir. Hangi burcun hangi burç ile iyi ilişkiler ya da kötü ilişkiler kurduğunun bilinmesi gerekir. Burçlar arasındaki ilişkiler yıldızlarla ve bütün gezegenler arasındaki ilişkilerin burçlara yansıması da bu konu için önemli ve bilinmesi gerekli olan konu başlıklarındandır.

Sahtekar ve Dolandırıcılara Karşı Tedbirli Olun!

Medyum Farzin Hoca’nın instagram yada facebook hesabı yoktur! Sahtekarlara ve dolandırıcılara karşı dikkatli olmanız, tek iletişim kanalının irtibat numaraları olduğunu bilmeniz önemle arz edilir. Resmi internet adresimiz www.medyumfarzin.com’dur lütfen diğer açılan web sitelerine itibar etmeyiniz. www.medyumrashad.com.tr ve www.medyumelina.com.tr adlı site bize ait değildir web sitemizi kopyalamaktadır itibar etmeyiniz!

Ziyaretçi Yorumları (2)
  1. Canan dedi ki:

    Ben eşim için yaptırdım . Bence herkesin boyundada taşıması gerek ve kaybetmemesi gereken en değerli mücevherden daha değerli bir şeydir vefk kötüden beladan herşeyden mi korur kuşatır . Ve bunu bize yılname bakımı sonrası hocam söyledi ve gönderdi . Çok teşekküler hocam

  2. ela dedi ki:

    Merhaba herkese Farzin hocaya güvenebilirsiniz ben çok memnun kaldım. Önceden sevgilim ile sürekli olarak sıkıntılar yaşıyorduk, ikimiz de sebepleri tam anlayamıyorduk. Kimi zaman normal haldeyken bile sıkıntılar oluşuyordu.
    Farzin hocaya durumu anlattığımda aramızdaki sıcaklıkla alakalı bir çalışma yapılabileceğini söyledi. Vefk adı verilen bir işlem yaptı. Bir haftada elime ulaştı, kargoyla göndermiş. Yurtdışında yaşıyor olmama rağmen sorunsuz şekilde elime ulaştı.
    Anlattığı şekilde kullanmaya başladım, normalde söylediği süreden çok daha hızlı etki etti. Ben bu kadar hızlı sonuç vereceğini tahmin etmiyordum. Vefkin nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız endişe etmenize gerek yok, farzin hoca anlatıyor en ince ayrıntısına kadar.

Randevu yada Daha Detaylı Almak İçin Hemen Arayın.
İLETİŞİM
Vakit Kaybetmeden İletişime Geçin!
0506 810 21 09 Randevu yada daha detaylı bilgi almak için haftanın 7 günü 11:00 - 21:00 saatleri arasında iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın hayatta hiç bir karşılaşma tesadüf değildir!
Merkez Şube
Küçükçekmece/İstanbul
İletişim
0506 810 21 09
İletişim
0506 810 21 09
Whatsapp
0506 810 21 09
Tıkla Ara